English Site

سرمایه‌گذاری مراکش در چاپ سه‌بعدی

شرکت فرانسوی چند ملیتی تالس برای ایجاد یک مرکز صنعتی جدید که تخصص کارش را در افزودنی‌های فلزی  (چاپ سه بعدی) در کازابلانکا قرار داده است، مجوز رسمی دریافت کرد.  این پروژه در طرح اجرایی سریع صنعتی ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ قرار دارد و توسط مقامات مراکش تایید و راه‌اندازی شده است که از توسعه‌ی نو‌آوری در اکو سیستم تالس و منابع محلی آن حمایت و پشتیبانی می‌کند.

ایجاد مرکز صنعتی با تکنولو‌‌ژی بالا یکی از سه منطقه‌ی اصلی همکاری بین تالس و مراکش است.این پروژه از سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد و مجموعه چاپ سه‌بعدی تا سال ۲۰۱۸ عملیاتی خواهد شد.

با افزودنی‌های تولید، اجزا را می‌توان با ساختار داخلی پیچیده‌تر از فرایند‌های معمول تولید کرد و زمان عرضه‌ به بازار را کوتاه‌تر کرد.

تکنولوژی سه‌بعدی که تالس اتخاذ کرده است با ذوب کردن لایه‌های متوالی پودر آلیاژ فلز با استفاده از پرتو لیزر بسیار قوی است. پیر پیریگنت گفت: ” این مرکزبه ما اجازه‌ی دسترسی به اکوسیستم بسیار توانمند تامیین‌کنندگان صنعتی در بخش قطعات مکانیکی را می‌دهد و ما را یاری می‌کند همه‌ی نیازهای خود را اعم از متریال، عملکرد عملیاتی و بازتولیدی برای بازار هوا فضا را فراهم کنیم.”

چاپ سه‌بعدی مدت زمان لازم برای توسعه و ساخت قطعات با ارزش در آلیاژهای فلزی پیچیده  برای هوا فضا و اپلیکیشن‌های هوایی را کاهش می‌دهد. تخصص تالس در متریال ، فرآیندها و نیازهای ویژه‌ی بخش فضایی و هواو فضا باعث سرعت بخشیدن به بلوغ سریع‌تر این تکنولوژی می‌شود. با فرایند‌های اثبات‌شده ی صنعتی خود و توانایی‌های تولیدی این مرکز جدید گامی بلندتر در راستای طراحی برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای ترویج استفاده از این تکنولوژی نو‌آورانه در فرانسه و دیگر کشورها برداشته است.

مولای حفید الالامای، وزیر صنعت، تجارت، سرمایه گذاری و اقتصاد دیجیتال مراکش گفت: ” این پروژه موقعیت مراکش را بعنوان پلت‌فرم صنعتی کلیدی محکم می‌کند و گسترش اکوسیستم هوافضایی ما که شامل تکنولوژی جدید  می‌شود  بدون شک آینده‌ی صنعت هوافضا را شکل خواهد داد.”

 

goharsepehr

به علم و خدای علم عشق میورزم .بیست سال تحقیق و سرمایه و آزمایشگاه به عشق اعتبار علمی کشورم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *